Zielona kawaOstatnio bardzo głośno o popularnym produkcie, wspomagającym walkę z odchudzaniem- zielonej kawie. Dlaczego zielona?  Ponieważ nie została poddana „paleniu” . Nie ma również takiego aromatu jak tradycyjna kawa. Smak jest bardzo charakterystyczny i znacznie różni się od znanego nam naparu. Do wszystkiego możemy się jednak przyzwyczaić zwłaszcza, że ostatnio bardzo głośno o tym, że pomaga ona w odchudzaniu. Czy tak faktycznie jest?

Badania związane z niesamowitymi właściwościami zielonej kawy zostały przeprowadzone w Scranton w USA z udziałem 16 osób. Badania dały bardzo obiecujące wyniki, jednak trudno na podstawie tylko  jednego badania i to na tak małej liczbie osób wyciągać wnioski na temat działania tej kawy. Co więcej do badania został wykorzystany zaledwie ekstrakt kawy zielonej komercyjnego suplementu, a nie napar kawy sam w sobie. 

W zielonej kawie znajdziemy kwas chloro genowy który jest antyoksydantem powszechnie występującym w tkankach roślinnych. Ma prawdopodobnie właściwości bakteriobójcze, przeciwwirusowe, a nawet antygrzybiczne. Termiczna obróbka (proces palenia kawy) drastycznie zmniejsza zawartość kwasu chlorogenowego, dlatego tylko zielone ziarna mają właściwości odchudzające.
To czy faktycznie zielona kawa odchudza dowiemy się pewnie dopiero za jakiś czas. Obecne badania to troszkę za mało, a więc zachowajmy zdrowy rozsądek i umiar:)
Bardzo serdecznie zachęcam do przeczytania artykułu Mateusza: http://drogadosiebie.pl/zdrowa-zywnosc/zielona-kawa/
jeszcze dokładniej opisuje właściwości zielonej kawy, a także sposób jej zaparzania. Zachęcam :)Komentarze

 1. bardzo nie lubię smaku tej kawy, wolę przyjmować ją w kapsułkach bo rzeczywiście dobrze na mnie działa

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam okazji próbować tej kawy - słyszałam jedynie, że trzeba się do niej przyzwyczaić. Tak jak napisałaś - ma specyficzny smak. Poza tym, chyba nie umiałabym sobie odmówić takiej zwykłej parzonej kawy - nawet jeśli faktycznie ta zielona ma właściwości odchudzające :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kawa do której zdążyliśmy się przyzwyczaić ma charakterystyczny aromat i smak, zielona jest troszkę inna ;) Możesz wypróbować ale ja również nie mogę sobie odmówić tej tradycyjnej :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz ♥
Jeśli mój blog przypadł Ci do gustu to obserwuj, gdy spodoba mi się Twój chętnie zrobię to samo. :)

Popularne posty z tego bloga

Zupa z czerwonej soczewicy

Sałatka z kurczakiem