O czym mówi analiza składu ciała?

Analiza składu ciała to ostatnio bardzo popularne. Na czym polega to badanie, czy warto wykonywać takie badanie dowiecie się czytając dalszą część wpisu.Analizator składu ciała pozwala  kontrolować nie tylko masę ciała, ale również jej podział na masę tłuszczową (masa tkanki tłuszczowej) i masę beztłuszczową (masa mięśni, wody i kości). Stosując specjalistyczne wagi diagnostyczne w kilka sekund określamy szczegółowe dla każdego z nas parametry. Cel takiego badania, to ustalenie indywidualnie dopasowanej diety i planu żywienia oraz monitorowanie efektów dietoterapii. 


Co pozwala określić taka analiza składu ciała?

 • Procent tkanki tłuszczowej – ilość tkanki tłuszczowej w stosunku do masy ciała. Pozwala określić czy zaliczmy się do grupy osób z niedowagą, prawidłową masą ciała, nadwagą czy otyłością.

 • Procent wody w organizmie – ilość wody w organizmie będzie się zmniejszać jeśli tkanka tłuszczowa będzie się zwiększać. Procentowa ilość wody w organizmie zależy od stanu nawodnienia i jest różna dla kobiet (norma około 45-60%) i dla mężczyzn ( norma około 50-65%).

 • Wiek metaboliczny - obrazuje wiek naszego organizmu i jego kondycje (zła, słaba, dobra, bardzo dobra)

 • Masa mięśni - zwiększenie masy mięśniowej pozwala na szybsze zużycie energii, co pomaga w zmniejszeniu tkanki tłuszczowej i utracie zbędnych kilogramów!

 • Masa kości - kobiety w okresie menopauzy, osoby leczone hormonami oraz cierpiące na niską gęstość kości czy osteoporozę, są narażone na zmniejszenie masy kostnej, osłabienie kości oraz częstsze złamania. Wskaźnik masy ciała pozwala określić czy znajdujemy się w grupie ryzyka spowodowanej zbyt niską masą kości.

Co się dzieje, kiedy narządy są otłuszczone?
Wysoki poziom tłuszczu okołonarządowego zwiększa ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca i cukrzycy typu II. Co ciekawe budowa sylwetki typu "jabłko" ma tendencję do dużego otłuszczenia narządów. Zresztą otłuszczenie serca, trzustki czy wątroby jest spotykane także u osób szczupłych. To jest ukryta nadwaga.
Co jeśli procent wody jest wysoki? Jak się wtedy czujemy i wyglądamy?
Zawartość wody w organizmie jest uwarunkowana różnymi czynnikami czynnikami. U kobiet ściśle wiąże się z cyklem miesiączkowym. I w takiej sytuacji jest to fizjologiczne zjawisko. W przypadku gdy pojawia się bez związku z powyższym, może świadczyć np. o zaburzeniach w funkcjonowaniu nerek lub nieprawidłowych nawykach żywieniowych: spożywania prostych węglowodanów, alkoholu czy środków przeciwbólowych w porze wieczornej. Pojawiają się obrzęki rąk, nóg, twarzy.


Zalety analizy składu ciała

 • Bezinwazyjne, bezpieczne, bezbolesne, szybkie i skuteczne badanie składu ciała!
 • Określanie czy pacjent ma niedowagę, prawidłową masę ciała, nadwagę czy otyłość.
 • Monitorowanie składu ciała i trybu życia. Dzięki czemu możemy ustalić czy dieta i zmiana stylu życia wpłynęła na nasz organizm oraz zdrowie.

Kto może skorzystać z analizy składu ciała z wykorzystaniem bioelektrycznej impedancji

* Praktycznie każdy dorosły człowiek!
* Szczególnie osoby dbające o zdrowy styl życia, prawidłową dietę, uprawiające sport.Kto nie może poddać się analizie składu ciała z wykorzystaniem bioelektrycznej impedancji
* Osoby z wczepionymi urządzeniami tj. rozruszniki serca. 
* Chorzy na padaczkę. 
* Kobiety w ciąży.
Jak przygotować się do analizy?

Dokładność testu z użyciem analizatora składu ciała zależy od badanego i środowiska w którym test jest wykonywany. W związku z tym, pewne kroki powinny zostać zachowane w celu zapewnienia dokładności wyników.

 • pomiar wykonywany jest boso (zawsze należy ściągnąć obuwie, skarpetki czy rajstopy)
 • aby pomiar był jak najdokładniejszy należy ściągnąć okrycie wierzchnie
 • pomiaru dokonuje się minimum 2 godziny po posiłku

 • w ciągu ostatnich 12 godzin przed analizą nie należy wykonywać intensywnego wysiłku fizycznego 

Zaproszenie dla Pań z Siedlec i okolic na bezpłatną analizę składu ciała.
Umów się mailowo: aleksandraa2304@gmail.com
Komentarze

 1. Miałam kiedyś robiona analę ale jakieś 2 lata temu teraz powinnam znowu się udac na pomiar.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny blog.
  Zapraszam na mojego a tam super okazje.
  http://superokazije.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. analiza składu mojego ciała mówi, że jestem grubasem :) już parę lat temu moje ciało miało aż 33% tłuszczu! od tamtej pory przytyłam jeszcze ponad 10 kilo :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Planuję taką analizę już od długiego, długiego czasu i w końcu muszę się zmotywować! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Taką analizę warto wykonać i w razie czego zmienić swoje nawyki żywieniowe.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz ♥
Jeśli mój blog przypadł Ci do gustu to obserwuj, gdy spodoba mi się Twój chętnie zrobię to samo. :)

Popularne posty z tego bloga

Zupa z czerwonej soczewicy

Sałatka z kurczakiem