Suplementy diety na włosy i paznokcie


Na samym wstępie chciałabym zaznaczyć, abyście pamiętali, że nie ma cudownych tabletek. Jeśli problem nasila się, zachęcam do konsultacji z lekarzem, wykonania badań i ustalenia przyczyny wypadania włosów.
Pamiętajmy, że suplementy diety nie mają na celu leczyć(nawet nie mogą!) one mają za zadanie uzupełnić nasz organizm w składniki, których nie możemy dostarczyć z diety.
Witaminy, minerały, biotyna, cynk, selen, krzemionka? Co wybrać?Jakie składniki znajdziemy w suplementach na włosy i paznokcie i w czym pomagają?

Skrzyp polny – tabletki na włosy ze skrzypem to łatwo przyswajalne źródło związków krzemu, potasu i innych składników odżywczych, skrzyp ma działanie antybakteryjne i regenerujące. Krzem jest pierwiastkiem, którego poziom maleje wraz z upływem lat, dlatego włosy stają się słabsze i wypadają. Przyjmowanie krzemu opóźnia czas pojawienia się siwizny na włosach i zapobiega utracie włosów.

Pokrzywa – ziołowa kuracja z pokrzywy polecana jest dla osób z cienkimi, przetłuszczającymi się i wypadającymi włosami.

Metionina i cysteina – to aminokwasy siarkowe budujące białka. Oba składniki wspierają wzrost i siłę włosa, a także zapobiegają jego siwieniu.

Witamina E - to silny przeciwutleniacz, który chroni komórki włosa przed wolnymi rodnikami. Szczególnie silnie oddziałuje w połączeniu z selenem.

Cynk – wzmacnia strukturę włosa i przyspiesza wzrost.

Żelazo – odpowiada za ukrwienie cebulki włosa. Niedobór żelaza jest bezpośrednio powiązany z wypadaniem włosów.

Selen – chroni mieszki włosowe, jako przeciwutleniacz. Wspiera pracę tarczycy pośrednio hamując wypadanie włosów

Biotyna jest nazywana inaczej witaminą H lub witaminą B7. Jak pozostałe witaminy z grupy B, biotyna odgrywa istotną rolę w zachowaniu zdrowej skóry, włosów i paznokci. Biotyna zawiera cząsteczki siarki chroniącej naszą skórę i włosy. Tak, więc docierając do odpowiednich komórek dostarcza tego cennego organizmowi pierwiastka. Uczestniczy w syntezie cukrów, białek i kwasów tłuszczowych, co wpływa na właściwe funkcjonowanie skóry, włosów i paznokci.

      Jeśli zdecydujecie się na zakup takiego preparatu, przeczytajcie skład warto też zapytać o poradę farmaceutę, a zdecydowanie najlepiej uważniej przyjrzeć się swojej codziennej diecie, a o tym już w kolejnych wpisach :)


Komentarze

Popularne posty